Telekomanda
‘Once…’ shton antagonist të ‘Frozen’

‘Once…’ shton antagonist të ‘Frozen’

onceuponatime_hans_frozenSeriali ‘Once Upon a Time’ vazhdon të mbushet me karaktere që vijnë nga hit-filmi ‘Frozen’.

Pas Georgina Haig, Elizabeth Lail, dhe Scott Michael Foster, në rolet e Mbretëreshës Elsa, Anna, dhe Kristoff, tani TV Line raporton që pjesë e sezonit të katërt të ‘Once Upon a Time’ do të jetë edhe karakteri i Hans, ish-ndjekësit të Anna-s.

Për momentin nuk është kumtuar se cili aktor do të portretizoj…

View On WordPress

Lucy Lawless në ‘Agents of S.H.I.E.L.D.’

Lucy Lawless në ‘Agents of S.H.I.E.L.D.’

Lucy Lawless, ‘Agents of S.H.I.E.L.D.’Aktorja Lucy Lawless, e njohur për rolin e saj në ‘Xena: Warrior Princess’ dhe ‘Battlestar Galactica’ do të jetë pjesë e sezonit të dytë të serialit ‘Agents of S.H.I.E.L.D.’, raporton TVGuide.

Edhe pse detajet e rolit të saj, apo kohëzgjatja nuk janë publikuar, besohet që ajo do të ketë rolin e karakterit të përsëritshëm Mary Maloney – një agjente e zonja të komandoj çfarëdo dhome.

‘Agents of…

View On WordPress

Lynn Collins në ‘Covert Affairs’

Lynn Collins në ‘Covert Affairs’

lynn-collins-covert-affairsSeriali ‘Covert Affairs’ ka rekrutuar aktoren Lynn Collins.

Ajo do të portretizoj një agjente ruse të mrekullueshme e cila kryqëzon rrugët me spiunen e portretizuar nga Piper Perabo, raporton TVLine.

Collins më së miri njihet për rolin e saj në ‘True Blood’ ku portretizon karakterin e Dawn.

Në mesin e aktorëve tjerë që do të jenë pjesë e kastit në sezonin e pestë të ‘Covert Affair’s janë edhe Amy…

View On WordPress

FX rinovon ‘Louie’

Kanali FX ka rinovuar komedinë ‘Louie’ për sezonin e pestë. Por, për dallim nga katër sezonet e deritanishme që kanë sjell 13 deri në 14 episode, sezoni i pestë do të ketë rreth 8 episode në maksimum.

FX rinovon ‘Louie’

Kanali FX ka rinovuar komedinë ‘Louie’ për sezonin e pestë. Por, për dallim nga katër sezonet e deritanishme që kanë sjell 13 deri në 14 episode, sezoni i pestë do të ketë rreth 8 episode në maksimum.

Brian Hallisay në ‘Revenge’

Brian Hallisay do të jetë pjesë e sezonit të katërt të serialit ‘Revenge’. Ai do të luaj rolin e Ben, një mik i ri i Jack dhe një polic lokal.

Brian Hallisay në ‘Revenge’

Brian Hallisay do të jetë pjesë e sezonit të katërt të serialit ‘Revenge’. Ai do të luaj rolin e Ben, një mik i ri i Jack dhe një polic lokal.

FX rinovon ‘Fargo’

Kanali amerikan FX, ka rinovuar dramën antologjike ‘Fargo’ për sezonin e dytë. 10 episodet e sezonit të dytë nuk do të shfaqen para vjeshtës së vitit 2015 derisa do të kenë karaktere të reja, periudhë të re kohore, dhe një tregim tjetër kriminal.

FX rinovon ‘Fargo’

Kanali amerikan FX, ka rinovuar dramën antologjike ‘Fargo’ për sezonin e dytë. 10 episodet e sezonit të dytë nuk do të shfaqen para vjeshtës së vitit 2015 derisa do të kenë karaktere të reja, periudhë të re kohore, dhe një tregim tjetër kriminal.

Steven Pasquale në ‘The Good Wife’

Steven Pasquale në ‘The Good Wife’

steve pasquale the good wifeAktori Steven Pasquale do të jetë pjesë e sezonit të gjashtë të serialit ‘The Good Wife’.

Ai do të luaj rolin e ekspertit të kampanjës së nisur nga Eli Gold për të menaxhuar konkurrimin eventual të Alicias për prokurore të shtetit.

Pasquale njihet për rolet e tija në ‘Rescue Me’ dhe ‘Do No Harm’.

View On WordPress

Rinovime në TNT

fallingskies_season4Kanali kabllor amerikan TNT ka rinovuar dy seriale si dhe ka përcaktuar finalen e ‘Falling Skies’.

Seriali fantastiko-shkencor do të rikthehet për sezonin e pestë final që do të konsiston nga 10 episode.

Ndërkohë ‘Major Crimes’ dhe ‘The Last Ship’ do të rikthehen për sezonet e radhës. ‘Major Crimes’ do të kthehet për sezonin e katërt që do të ketë 15 episode, derisa ‘The Last Ship’ do të kthehet…

View On WordPress

Ryan Sands në ‘Castle’

Ryan Sands në ‘Castle’

castle-ryan-sands-season-7Seriali ‘Castle’ ka angazhuar aktorin Ryan Sands për rol mysafir në sezonin e shtatë.

Sands njihet për rolin e Oficerit Llojd Garrik në serialin e njohur ‘The Wire’.

Tek ‘Castle’ ai do të luaj Tagger, një rreshter policor që ndihmon Beckett në hetimin e rastit më të vështirë në karrierën e saj.

View On WordPress

Wentworth Miller në ‘The Flash’

Wentworth Miller në ‘The Flash’

wentworth-miller-the-flashWentworth Miller i njohur për rolin e tij në ‘Prison Break’ do të luaj Leonard Snart në serialin ‘The Flash’.

Karakteri i tij njihet për kriminelin Kapiteni Ftohja. Ai do të paraqitet për herë të parë në episodin e katërt.

‘The Flash’ do të vijë këtë vjeshtë në kanalin CW.

View On WordPress